В Університеті відбулася ІІІ Міжнародна конференція «Енергооптимальні технології, логістика та безпека на транспорті»

Кафедра залізничного транспорту Львівської політехніки
Фото з конференції

9–10 листопада 2023 року під патронатом команди підтримки реформ при Міністерства інфраструктури України та АТ «Укрзалізниця» на базі кафедри залізничного транспорту, кафедри транспортних технологій і кафедри матеріалознавства та інженерії матеріалів Інституту механічної інженерії та транспорту Національного університету «Львівська політехніка» відбулася Третя Міжнародна науково-практична конференція «Енергооптимальні технології, логістика та безпека на транспорті», організована спільно з Українським державним університетом науки і технологій (м. Дніпро), Варшавською політехнікою (м. Варшава) та Інститутом залізничного транспорту (м. Варшава).

Партнерами конференції стали провідні підприємства транспортної галузі України та Польщі: ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод», Україна; ТОВ «Амадеус Марін», Україна; ТОВ «Галицька транспортна компанія», Україна, ТОВ «Бюро ІРІС»; ТОВ «Партнери залізничної безпеки», Україна; громадська організація «Лінія102.Юа»; TÜV Rheinland, Польща; Tabor Dębica Sp. zo.o., Польща; SKPL Cargo Sp. z o.o., Польща; H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych SP. Z O.O., Польща. Інформаційні партнери – Львівська залізниця та Railway supply.

З вітальними словами виступили:

• Іван Демидов – д.т.н., професор, проректор з наукової роботи Національного університету «Львівська політехніка», Україна;
  • Марʼяна Яцина – доктор наук, професор, декан факультету транспорту, Варшавська Політехніка, Польща;
  • Анатолій Радкевич – д.т.н., професор, перший проректор, Український державний університет науки і технологій (УДУНТ), м. Дніпро, Україна;
  • Анджей Массел – доктор наук, інженер, директор, Інститут залізничного транспорту, Польща;
  • Руслан Кириченко – заступник начальника відділу технічного регулювання на транспорті Мінінфраструктури, Україна;
  • Іван Остапченко – директор з розвитку та іновацій, директор Департаменту інновацій технічного розвитку та менеджменту якості АТ «Укрзалізниця»;
  • Роман Мельниченко – експерт реформи залізничної галузі команди підтримки реформ Мінінфраструктури, Україна;
  • Маріан Дибовський – власник компанії Tabor Dębica Sp. zo.o., Польща;
  • Андрій Кирикович – генеральний директор логістичної компанії ТОВ «Амадеус Марін», Україна;
  • Андрій Прокопов – головний механік ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод», Україна;
  • Павел Хачурський – керівник залізничного департаменту TÜV Rheinland, Польща;
  • Марія Валігура – директор ТОВ «Галицька транспортна компанія», Україна.

На конференції відбувся обмін досвідом та об’єднання зусиль науковців і практиків у транспортній галузі за напрямами інтероперабельності й безпеки, енергозбереження та енергоефективності, екологічної безпеки, безбар’єрного доступу до транспортної інфраструктури, логістики, моделювання і комп’ютерного інжинірингу, модернізації та ремонту об’єктів транспорту, матеріалознавства і визначення ресурсу елементів конструкцій для стрімкого післявоєнного відновлення України та поглиблення інтеграції національної транспортної мережі у Транс’європейську транспортну мережу.

За результатами проведення конференції:

• напрацьовано спільні пропозицій до дорожньої карти післявоєнної відбудови інфраструктури транспортної галузі відповідно до національних та європейських стандартів;
  • досягнуто зміцнення зв’язків науково-дослідних лабораторій Університету – «Ризиків і безпеки на транспорті» та «Транспортні системи» – з бізнесом транспортної галузі;
  • розширено діапазон співпраці із закордонними партнерами для створення міжнародних дослідницьких груп, укладення двосторонніх і багатосторонніх договорів із закордонними науковими інституціями та закладами вищої освіти.