В ІАДУ відбулась Міжнародна конференція «Європейська інтеграція та трансформація публічного врядування в Україні»

Інститут адміністрування, державного управління та професійного розвитку
Фото з конференції

19 квітня 2024 року у змішаному режимі відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція та трансформація публічного врядування в Україні», яку організували і провели кафедри державної політики та врядування, публічного управління та публічної служби, регіонального та місцевого розвитку Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Національного університету «Львівська політехніка».

Співорганізаторами були давні зарубіжні партнери інституту – Вища школа публічного управління, поліції та права землі Мекленбург-Передня Померанія, (Гюстров, Німеччина), Гданський університет (Гданськ, Польща), Вармінсько-Мазурський університет (Ольштин, Польща) та Вища школа підприємництва імені князя Казимира Куявського (Іновроцлав, Польща).

Відкрив конференцію Любомир Пилипенко, д.е.н., професор, директор Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися іноземні партнери:

• Prof. Dr. Holger Franke, Professor of Public Law of the University of Applied Sciences for Public Administration, Police and Judicial Administration of the State of Mecklenburg-West Pomerania ( Güstrow, Germany);
  • Dr. Wiesław Juchacz, Rector of the Higher School of Entrepreneurship named after Prince Casimir Kujawski (Inowroclaw, Poland);
  • Dr. Marcin Połom, Director of the Institute of Human Geography and Spatial Management, University of Gdańsk (Poland).

На пленарному (англомовному) засіданні, яке модерували Микола Буник, к.політ.н., доцент, доцент кафедри державної політики та врядування, та Ористлава Сидорчук, д.е.н., професор, завідувачка кафедри регіонального та місцевого розвитку, з доповідями виступили:

• Dr. Thomas Thiesen«Fit for constant change? – the conceptual framework and practical challenges of establishing an innovation competent public sector»;
  • Dr. Diana Zayats«Decentralization reform in Ukraine: achievements to date and implementation prospects amidst war conditions»;
  • Dr. Maryna Chulaievska«Effect of governance centralization on regional development in the conditions of European integration, the example of Ireland»;
  • Birke Sander & Juliane Wegner«Hybrid Horizons: Navigating Education’s Future with Innovative Pedagogy»;
  • Dr. Anne Melzer«From Stability to Agility: Transforming German Policing for the VUCA Environment»;
  • Veronika Gohla «Regional partnership as an instrument of international co-operation using the example of Chernihiv and Mecklenburg-Western Pomerania»;
  • Prof. Holger Franke«Planning and approval of onshore wind-energy- plants in Germany – new legal regulations»;
  • Prof. Yevhen Matviishyn«Comparative assessment of the activity of regional military administrations of Ukraine in social media».

На секційному (україномовному) засіданні, яке модерував Тарас Кіцак, к.держ.упр., доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки, великий інтерес та жваві дискусії викликали доповіді учасників, зокрема такі:

• Руслан Бедрій, к.ю.н., доцент – «Правове забезпечення адміністративного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану в Україні»;
  • Валерій Воротін, д.держ.упр., професор – «Стратегічне бачення європейського державотворення та згуртованість публічного управління в Україні»;
  • Дмитро Ісаченко, аспірант ІАДУ – «Діджиталізація державних послуг: європейський досвід, корисний для України»;
  • Андрій Салій, аспірант ІАДУ – «Публічна управління економічним розвитком регіонів України в умовах євроінтеграції»;
  • Віталія Тоцька, аспірантка ІАДУ – «Цифровізація медичної допомоги для дітей-інвалідів в Україні».

За результатами конференції заплановано опублікування на сайті Львівської політехніки збірника тез доповідей.

Заставка конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Скріншот з онлайн-конференції Скріншот з онлайн-конференції Фото з конференції