Професорка кафедри ТПК презентувала на 19th European Dependable Computing Conference результати за проєктом TRUST

Кафедра теорії права та конституціоналізму Львівської політехніки
Фото з конференції

Упродовж 8–11 квітня 2024 року в Католицькому Університеті Льовена (Бельгія), який є учасником міжнародного консорціуму – партнером проєкту Horizon2020-MSCA-RISE «Цифровий поворот у Європі: посилення надійності відносин за допомогою технологій» (digital TuRn in EUrope: Strengthening relational reliance through Technology, TRUST, ґрантова угода 101007820), відбувається ХІХ Міжнародна науково-практична конференція European Dependable Computing Conference. Міжнародний проєкт TRUST на конференції представлений окремим воркшопом Role of TRUST in the implementation of digital technologies: blockchain technology and artificial intelligence in smart cities (TRUST in Blockchain), під час якого представники академічних та неакадемічних партнерів з Бельгії, Італії, Іспанії та Франції виступили з презентацією результатів досліджень.

Керівниця проєкту від Львівської політехніки Ірина Софінська, д.ю.н., професорка кафедри теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти, презентувала результати дослідження на тему Legal Framework on Trustworthy Artificial Intelligence and Blockchain Technology Application. Під час виступу доповідачка розглянула траєкторію правового регламентування штучного інтелекту та блокчейн-технологій, які заслуговують на довіру, в Європейському Союзі та глобально.

Враховуючи ймовірне затвердження Artificial Intelligence Act ще до закінчення каденції основних інституцій Європейського Союзу цього року та фіналізацію Рамкової Конвенції Ради Європи про штучний інтелект, людські права, демократію та правовладдя, саме Європа стає реальним законодавцем у цій сфері. Недостатньо продумане і некоректне запровадження штучного інтелекту та блокчейн-технологій у приватне й публічне життя можуть стати реальними викликами і загрозами гарантуванню демократії, правовладдя, безпеки і приватності, а тому – забезпеченню конвенційних людських прав, провокувати порушення прав інтелектуальної власності та правил конкуренції (застосування узгоджених дій щодо запобігання, обмеження або спотворення конкуренції і зловживання монопольним становищем на ринку).

Результати досліджень учасників воркшопу в рамках проєкту TRUST опубліковані й доступні на сайті Springer Link.

Фото з конференції Фото з конференції