сільське господарство

Молочнокислі ферментовані напої на основі мікробіоти «Тибетський грибок»

Виробництво основане на вдосконаленні біотехнологічних процесів і полягає у поєднані традиційних для молочної промисловості штамів молочнокислих бактерій та нових видів мікроорганізмів з пробіотичними властивостями. На цій основі розроблено технологію виробництва молочнокислого напою «Тайран».

Основи технології одержання купруму нітрату (нітрату міді) з відходів міді

Базуються на розчиненні підготовленої мідної стружки у нітратній кислоті з подальшим випаровуванням і охолодженням розчину та відділенням Cu(NO3)2·3H2O. Одержаний продукт містить не менше 98,3‑98,7% Cu(NO3)2. Його можна застосовувати для одержання мідьвмісних каталізаторів, CuO високої чистоти, як фунгіцид, для протруювання тканин перед фарбуванням, для бронзування, для виготовлення мінеральних фарб, емалей тощо.

Основи технології очищення природних і технологічних газів від сірководню з одержанням дрібнодисперсної сірки

Очищення газів від сірководню здійснюється циркулювальним поглинальним розчином на основі натрію карбонату та хінгідрону. У результаті окиснення хемосорбованого сірководню хінгідронним каталізатором, що міститься в поглинальному розчині, утворюється дрібнодисперсна (3...5 мкм) сірка. Одержану сірку можна використовувати у виробництві препаратів для сільського господарства чи матеріалів для будівельної галузі. Хінгідронний каталізатор у поглинальному розчині регенерують повітрям і розчин повертають на очищення газів.

Регулятор росту та біоцид для захисту від фітопатогенної мікрофлори при фіторекультивації нафтозабруднених ґрунтів

Потрапляння нафти в ґрунт погіршує його водний і повітряний режими, зумовлює ріст і розмноження мікроорганізмів з фітотоксичними властивостями та пригнічує ріст рослин. З огляду на це при фіторекультивації нафтозабруднених ґрунтів запропоновано використовувати S-етил-4-амінобензентіосульфонат (ЕТС), що виявляє стимулювальну дію на розвиток рослин, покращує їхню стійкість до несприятливих умов, зменшує чисельність та активність фітопатогенної мікрофлори.

Варотокс-R5

Однією з хвороб бджіл, яка може призвести до загибелі цілих сімей, є варроатоз, що розвивається внаслідок ураження кліщем Варроа.

«ВАРОТОКС-R5» — препарат для лікування варроатозу, є композитною сумішшю природного походження похідних органічних карбонових кислот. Механізм дії є вибірковим. Належить до класу акарицидів. Застосовується як для сильних, так і для слабких бджолиних сімей.

Біо- та фіторемедіація стічних вод малих населених пунктів

Запропоновано спосіб очищення водних стоків шляхом інокуляції активної біомаси анамокс-бактерій та заселення вищими рослинами. Такий спосіб дає змогу видалити полютанти, зокрема біогенний азот, із забруднених екосистем та покращити параметри стічних вод.

Спосіб та установка фільтраційного сушіння зернових культур

Розроблено спосіб та дослідну установку для фільтраційного сушіння зернових культур. Під час сушіння використовується низькотемпературний тепловий агент, який максимально насичується парами вологи, що мінімізує затрати теплоти на процес висушування. 

Розроблений спосіб розрахунку процесу фільтраційного сушіння передбачається відповідно до необхідної продуктивності, зокрема конструктивних розмірів та технологічних параметрів (гідродинаміки, кінетики та часу досягнення заданої кінцевої вологості і енергетичних затрат на процес).

Продовження ресурсу деталей машин методом наплавлення під шаром флюсу

Робота деталей машин у абразивному середовищі призводить до пошкодження поверхні деталей, зміни геометричних розмірів, а також, зниження продуктивності машин.
Застосування методу наплавлення дозволяє відновити геометричні розміри зношених деталей та зміцнити їхню поверхню використавши високолеговані матеріали при наплавленні. Вибір матеріалів залежить від умов роботи. Спосіб автоматизації наплавлення залежить від конструкції деталей.

Побутові біогазові установки

Одним із шляхів доповнення і часткової заміни природного газу є використання біогазу.

Біогазові технології вирішують проблеми теплозабезпечення однородинних будинків, а також екологічні проблеми, які виникають під час утилізації органічних відходів у приватних господарствах та підприємствах агропромислового комплексу.

Водопідготовка для пришвидшення росту рослин

Пропонуємо на етапі водопідготовки води для поливу рослин здійснювати її попередню кавітаційну обробку, яка не тільки очищає воду від забруднювачів, в тому числі і біологічних, а й покращує структуру води наближаючи її до найсприятливішого для засвоєння рослинним та тваринним світом монокристалічного стану.