Викладачі катедри української мови взяли участь у Міжнародній науковій конференції Вроцлавської україністики

Катедра української мови Львівської політехніки
Скріншоти з онлайн-конференції

Катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка» долучилася до участи в ІІ Міжнародній науковій конференції «Ukrainistyka Wrocławska: lingua, litterae, sermo» (16 листопада 2023 року). Захід відбувся під патронатом ректора Вроцлавського університету професора Роберта Олькевича, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Польща Василя Зварича та Маршалка Нижньосілезького воєводства Цезарія Пшибильського.

Духову співпрацю України та Польщі яскраво засвідчила конференційна наукова спільнота. Цікаві доповіді, жваві дискусії, наукова атмосфера нікого не залишили байдужими. Виступи, обговорення, діалоги сприяли розвиткові лінгвістичних, культурологічних, літературознавчих, країнознавчих, дидактичних знань, у центрі яких була українська проблематика. Особливо гостро обговорювалося фунціювання мови в реаліях війни. До цього заходу долучилися науковці із Польщі, Німеччини, Чехії, Румунії, Хорватії та різних регіонів України.

Науковці Львівської політехніки гідно подали свої доповіді, які показали вислід україністики в таких царинах:

• Куньч Зоряна: «Детермінування як конгломерація семантичних інтерференцій»;
  • Литвин Оксана: «Директивна динаміка української технічної термінології періоду 30–80-х рр. ХХ ст.»;
  • Булик-Верхола Софія: «Явище синонімії в українській музичній термінології»;
  • Ментинська Ірина: «Аналітичні терміни у складі комп’ютерної термінології»;
  • Микитюк Оксана: «Лінгвоперсонологія як призма вивчення мовної особистости Д. Донцова»;
  • Харчук Лілія: «Лінгвістична кодифікація лексико-семантичних норм у словниках української мови».

Колектив катедри вдячний модераторам ІІ Міжнародної наукової конференції «Ukrainistyka Wrocławska: lingua, litterae, sermo» професорові Пшемиславу Юзьвікевичу, професорові Олегові Белею та іншим організаторам за високий науковий рівень конференції та теплу, доброзичливу атмосферу.

Скріншоти з онлайн-конференції Скріншоти з онлайн-конференції Скріншоти з онлайн-конференції