Вийшов з друку новий посібник із курсу «Філософія і методологія науки» для аспірантів

Кафедра філософії Львівської політехніки
Фрагмент обкладинки книжки

Побачив світ новий посібник «Сучасна філософія науки: теми і проблеми» з курсу «Філософія і методологія науки» для аспірантів. Автори, завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, доцент Ігор Карівець та кандидат філософських наук, доцент Андрій Кадикало, підготували видання, орієнтуючись на дослідження провідної проблематики в галузі філософії науки та здобутки сучасної науки загалом.

У навчальному посібнику йдеться про актуальні проблеми сучасної філософії науки, проаналізовано основні поняття й підходи до розв’язання концептуальних метанаукових проблем, таких як пояснення, об’єктивності, методу, реалізму та антиреалізму, цінностей тощо. Це навчальне видання допоможе аспірантам, які прагнуть стати науковцями-дослідниками, розуміти основні поняття наукового пізнання, критерії та характеристики наукового знання, визначати предметне поле філософії науки та формулювати філософські проблеми наук, а також орієнтуватися в основних темах і проблемах сучасної філософії науки.

Посібник буде корисним і цікавим як для аспірантів, які вивчають курс «Філософія і методологія науки» у ЗВО, так і всіх, хто цікавиться розвитком сучасної науки і проблемами, які постають перед нею.

Розділи посібника

• Тема 1. Що таке філософія науки?
  • Тема 2. Наука, ненаука і псевдонаука: проблема демаркації.
  • Тема 3. Науковий реалізм та антиреалізм.
  • Тема 4. Наукове пояснення.
  • Тема 5. Наукова об’єктивність.
  • Тема 6. Науковий метод.
  • Тема 7. Особливості класичної та некласичної наук.
  • Тема 8. Культура, мораль, аксіологія наукової діяльності.
  • Тема 9. Наука як соціальне явище.