Студенти школи україністики зустрілися з театрознавицею Іриною Волицькою

Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою
Ірина Волицька

21 липня 2023 р., у рамках Міжнародної школи україністики «Крок до України», відбувся другий дискусійний клуб. Гостею заходу стала Ірина Волицька – режисерка, театрознавиця, засновниця творчої майстерні «Театр у кошику». Розмову модерувала директорка МІОКу Ірина Ключковська. Участь у клубі взяли студенти Школи з 11 країн світу.

Під час зустрічі Ірина Волицька поділилася з учасниками дискусійного клубу своїм життєвим досвідом. Розповіла про непросту юність доньки «ворогів народу», мрію стати акторкою та непростий шлях до театру, що врешті виявився успішним. Ірина Волицька – одна з найавторитетніших сучасних дослідниць творчості видатного режисера, актора і реформатора театру Леся Курбаса. Її дисертація «Проблеми формування творчої особистості Леся Курбаса» проливає світло на важливі роки становлення режисера, зокрема період його навчання у Відні та творчі взаємодії з іншими важливими постатями того часу.

Як режисерка і співзасновниця «Театру у кошику», Ірина Волицька розповіла про діяльність акторів у часі війни, репертуар театру і найвизначніші моновистави за творами Вільяма Шекспіра, Василя Стефаника, Івана Франка та Лесі Українки. Не оминули увагою і діяльність головної акторки театру Лідії Данильчук, якій, до слова, Ірина Волицька присвятила монографію.

Студенти Школи активно долучалися до розмови. Учасники цікавилися творчими контактами «Театру у кошику» з польськими колегами, просили поради щодо важливих книжок з історії театру, а також ділилися враженнями від переглянутих записів вистав.

Зустріч вийшла плідною та цікавою.