Команда львівських політехніків пройшла першу навчальну сесію за програмою LUTUR

Наталія Павлишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із заходу

Команда представників Львівської політехніки взяла участь у першій сесії за програмою «Лідери трансформації університетів задля відродження України» – Leaders of University Transformation for Ukraine’s Reinvention (LUTUR), яку реалізовує Британська Рада в Україні в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Під час першої сесії, яка тривала від 25 до 28 жовтня, команди учасників зі шести українських університетів розглянули низку питань щодо нової ролі закладів вищої освіти; соціальної місії університетів; прогромадського університету; ролі університетів у розвитку регіонів і локальної громади тощо.

Програму LUTUR реалізовують за участі провідних британських та українських експертів. Британський партнер програми – Кардіффський університет (Cardiff University), представники якого поділилися передовим досвідом і успішними практиками у сфері освітньої, наукової, інноваційної діяльності та взаємодії з громадою.

Серед лекторів програми – радник-уповноважений Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, засновник Аналітичного центру pro.mova Євген Глібовицький.

Організаторки навчання – координаторка програми LUTUR Світлана Калашнікова та керівниця освітніх програм Британської Ради в Україні Людмила Таценко, – акцентували увагу учасників на новій ролі закладів вищої освіти й важливості визначення цінностей – особистих, команди, університету.

На кожній сесії організовуватимуть також розмови команд із ректорами різних університетів. На першій сесії відбулася зустріч із ректором Львівського національного університету імені Івана Франка Володимиром Мельником.

Нагадуємо, Львівську політехніку в цій програмі представляють:

• Лілія Жук – проректорка з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку;
  • Олена Мукан – завідувачка відділу докторантури та аспірантури;
  • Іван Опірський – керівник Центру «Кібер.Дія», завідувач кафедри захисту інформації Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології;
  • Назарій Подольчак – директор Tech StartUp School, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку;
  • Юрій Ройко – завідувач кафедри транспортних технологій Інституту механічної інженерії та транспорту.

У період між модулями Програми команди університетів працюють над підготовкою проєкту інституційних змін і забезпечують його обговорення й узгодження в університетській спільноті. До цих напрацювань залучають інших проректорів і представників спільноти Львівської політехніки.

Учасниками проєкту, разом із Львівською політехнікою, є такі університети:

• Запорізький національний університет;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Маріупольський державний університет;
  • Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»;
  • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.