Інтелектуальна розмова «ДіасПОРА ЗНАТИ: Культура» (з нагоди виходу подкасту «Діаспора. Культура»)

Афіша заходу

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на інтелектуальну розмову про важливість пізнання культурного доробку українських діаспорян минулого й сьогодення. Подія відбудеться 17 квітня 2024 року з нагоди виходу Подкасту «Діаспора. Культура» – спільного проєкту МІОКу та «Радіо Перше».

Учасники:

• Оксана Муха, співачка та популяризаторка творчості Квітки Цісик (дистанційно);
  • Роман Яців, професор мистецтвознавства, запрошений експерт Подкасту «Діаспора. Культура»;
  • Лілія Жук, проректорка з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Ірина Ключковська, директорка МІОКу, ініціаторка проєкту;
  • Ярина Капітан, програмна директорка «Радіо Перше».

Діаспоряни, особливо українські вимушені мігранти після І і ІІ Світових війн, змогли ціною титанічних зусиль зберегти свої життя, а з ними – й національну культуру, яку продовжили плекати і творити у вигнанні. Повернути її додому, від якого українців і далі відриває московський окупант, – завдання вкрай нагальне. Але чи знаємо про цю культуру достатньо?

Чому сьогодні важливо говорити про тих, хто творив українську культуру в умовах нашої бездержавності? Тому що ПОРА знати своє!

Чому варто розмірковувати про тих, хто адвокатує знання про нас у світі? Бо вже ПОРА світові пізнавати Україну, а українцям – пишатися своїми!

Адже ми – на порозі нової історичної епохи – творимо свій український глобальний світ разом!

Презентований увазі слухачів Подкаст саме для цього й задумано! Це – своєрідна віртуальна екскурсія живим музеєм світового українства, доступна на всіх основних потокових платформах.

Модеруватимуть захід співавтори та ведучі проєкту, міоківці Назар Данчишин і Романія Строцька. Чекаємо в сучасному Студентському просторі «ІІІ поверх» (Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки, вул. Митрополита Андрея, 3).

Формуймо середовище для молоді, наповнене ціннісними сенсами! Бо Львівська політехніка відкрита для найсміливіших гуманітарних ініціатив!

Вхід вільний. Початок о 13:30.

Щодо деталей звертайтеся за телефоном +38 (032) 258-01-51 або на e-mail congress@miok.lviv.ua.