Не парами єдиними. Як студенти організовують своє дозвілля?

Олександр Катанов, студент кафедри журналістики та засобів масової комунікації
Герб Львівської політехніки

Студентське життя переповнене різноманітними емоціями і не завжди позитивними. Регулярні стреси, переживання, недоспані ночі – це вірні наші супутники. Проте не все так сумно й погано як здається. Ми опитали декількох студентів, щоб визначити, де вони полюбляють відпочивати.

Варто зазначити, що це здебільшого центр міста. І то, очевидно, адже чимало корпусів Львівської політехніки розташовано якщо не в самому центрі, то відносно недалеко від нього. Характерною ознакою є те, що з віком студенти обирають абсолютно різні методи відпочинку. До прикладу, 1-ий курс не сильно зацікавлений у цьому. Дуже часто можна зустріти студентів, які після та перед парами просиджують свій час у кав’ярні за книжками та ноутбуками. Ці заклади є хорошим місцем для комунікації та навчання/роботи спудеїв.

Стосовно студентів 2 і 3-х курсів тут уже інша справа. Чимало з них уже працює і вони поєднують роботу з навчанням, що не так просто. Проте, коли у цих студентів з’являється вільна хвилинка, вони використовують її на повну. Різноманітні тренінги, розважальні заходи, вечірки, концерти – це лише короткий список того, що обирають ці молоді люди. Через невелику кількість вільного часу його ціна зростає в декілька разів. Є заклади, які часто влаштовують цікаві вечори музики, гумору чи поезії, є й такі, які мають у своїй програмі гучну та динамічну музику. Спектр вибору максимально широкий: від поезії і тишини до нестримних танців та гучної музики.

Студенти старших курсів уже такої розкоші не мають. Вони більше сконцентровані на навчанні та на плануванні свого майбутнього. Проте, ми дізналися про цікавий варіант відпочинку. Подекуди, коли рівень втоми і навантаження перевищує, студенти кооперуються і вирушають в якесь місто. Це максимально спонтанне рішення, без попереднього планування. Яким чином це відбувається: є коло друзів, які навчаються та працюють. Усі зайняті більшу частину свого вільного часу. Та в один момент, комусь приходить ідея поїхати, наприклад, до Тернополя. Поїздка триває одну добу, упереваж метод пересування обирають авто. У цій поїздці ніхто не спить і вночі студенти просто гуляють містом. Це здається нерозумно, тратити цілу добу, щоб погуляти в іншому місті. Проте, якраз в цьому і є найкраща сторона такого рішення, адже думки про навчання та роботу відходять на інший план.

У кожного студента є свій варіант відпочинку. Хтось читає книгу, хтось відвідує вечірки, ходить до музею чи стрибає з парашутом. Але всіх єднає одне: бажання відволіктися, щоб потім з новими силами долати нові вершини.