Український парламент планує зробити університети фінансово незалежними

За матеріалами порталу Освіта.ua
Сергій Бабак

В 2021 році український парламент готує важливі зміни для закладів вищої освіти в частині фінансової незалежності. Про це в коментарі сайту партії «Слуга народу» сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, вже цього року заплановано створити модель автономного закладу вищої освіти, який матиме повне право розпоряджатися коштами, самостійно визначати систему оплати праці своїм викладачам, залучати пожертви й інвестиції, при цьому бути неприбутковою організацією та мати всі податкові пільги.

– А ще – мати незалежну систему управління. Тобто все, що зароблятимуть університети, буде їхніми власними коштами, і вони зможуть спрямовувати їх на будь-що, – наголосив Сергій Бабак.

Він зауважив, що сьогодні заклади вищої освіти мають фінансову автономію, однак вона є недостатньою.

– Зараз вони можуть розпоряджатися тільки частиною своїх коштів, тобто є обмеження на їхнє використання. Буде автономія – заклади освіти матимуть прозорі можливості залучати кошти для розвитку і витрачати їх на власні потреби, – зазначив голова профільного парламентського комітету.