Представниці ІЕСК взяли участь у хакатоні для студенток «Як зацікавити дівчат енергетикою»

Кафедра теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій
Скріншот з онлайн-заходу

Впродовж трьох днів, 24–26 лютого 2021 року, відбувався онлайн-хакатон для студенток «Як зацікавити дівчат енергетикою». Захід було організовано в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці», яку реалізує Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (ініціатива Дівчата STEM) за підтримки Проєкту енергетичної безпеки USAID.

Учасниці із закладів вищої освіти і технічних коледжів України прослухали тематичні майстер-класи та були об’єднані в команди для реалізації своїх творчих ідей. Онлайн-хакатон мав на меті розробити командні проєкти на тему заохочення дівчат до енергетичних спеціальностей, підвищити рівень їхніх знань про гендерну рівність та навчити їх дизайн-мисленню. Учасниці познайомилися з відомими жінками у галузі енергетики, отримали яскраві враження, практичні навички та розробили неймовірні проєкти для зацікавлення молоді енергетичними спеціальностями, кращі ідеї з яких будуть втілені у життя дівчатами STEM у майбутньому.

Від Львівської політехніки у заході брали участь студентки Інституту енергетики та систем керування спеціальностей «Атомна енергетика» та «Теплоенергетика» як учасниці окремих 7 команд, які гідно представили свої ідеї. Завідувачка кафедри теоретичної та загальної електротехніки Оксана Гоголюк виступила як учасниця команди менторок заходу. Ідей виявилось так багато, що визначити переможців було складно – усі творчі задуми дівчат були актуальними та з перспективою реалізації. Однак переможних місць лише три.

• І місце здобула команда G-energy, яка презентувала однойменний проєкт, що має на меті створення 6 рекламних роликів, які упродовж 3 місяців будуть зацікавлювати дівчат темою енергетики. Кожне відео орієнтоване на спростування стереотипів довкола теми енергетики. Членом команди була Катерина Гілянчук – студентка IV курсу спеціальності «Атомна енергетика» кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій.
  • ІІ місце посіла команда «Сонцезаряджені», яка представила ідею «Енергія в ракурсі. Фотокрос для школярок» – фотомарафон на тему енергетики. Членом команди була Діана Лукашук – магістрантка І курсу спеціальності «Атомна енергетика» кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій.
  • ІІІ місце отримала команда «Опора» з проєктом «Вікторина-100» – це інтерактивна вікторина для школярів, яку можна пройти на різних пристроях. Членом команди була Анастасія Олексенко – студентка IV курсу спеціальності «Атомна енергетика» кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій.

Членом команди PowerPoint із проєктом PowerRevolution була Валерія Каряка – студентка IV курсу спеціальності «Теплоенергетика» кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій.

Тож колектив Інституту енергетики та систем керування вітає переможців та учасників заходу й вірить, що разом з ними галузь енергетики буде розвиватися ще активніше, а студентки енергетичних спеціальностей зможуть повністю реалізувати свій потенціал!