Львівська політехніка – перший та єдиний український виш, з яким співпрацює потужна австрійська компанія

Анастасія Мозгова, тижневик «Аудиторія»
Роман Корж і представник VIG IT Polskа в Україні Дмитро Грицута

Партнером Політехніки стала одна з найбільших страхових компаній Східної та Центральної Європи Vienna Insurance Group (Австрія).

Відповідне рішення ухвалили 4 грудня підписанням угоди про співпрацю між університетом та компанією VIG IT Polskа, що представляє ІТ-блок VIG. Проректор Роман Корж і представник VIG IT Polskа в Україні та Голова правління української дочірньої компанії «Княжа Vienna Insurance Group» Дмитро Грицута уклали договір про співпрацю щодо використання можливостей й потужностей компанії VIG IT Polskа для практики політехніків. Підписана угода розрахована на студентів Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій та Інституту економіки і менеджменту.

Львівська політехніка – перший і єдиний український виш, з яким співпрацює компанія. Про високий рівень фахової підготовки спеціалістів у Львівській політехніці знають не лише в Україні, а й за кордоном. За словами пана Грицути, наразі VIG IT Polskа не планує розширювати співпрацю з іншими ЗВО, натомість – прагне поглиблювати роботу з нашим університетом.

– 196 років на ринку – це представництва VIG у 25 європейських країнах, зокрема й в Україні. VIG IT Polskа – один із новаторів у сфері страхових ІТ-технологій. Проекти, що впроваджує компанія, є абсолютними новинками на ринку окремих країн, тому досвід, якого набувають студенти у час практики тут, а надалі – й у материнській компанії в Австрії або в інших VIG-компаніях, є неоціненний для швидкого й подальшого зростання фахівців-випускників Політехніки. У перспективі після завершення навчання ці студенти матимуть шанс працювати в українській дочірній компанії VIG. Ще один чинник, чому ми обрали саме цей виш – територіальна та ментальна близькість: представникам львівського регіону простіше адаптуватися у польськомовному середовищі, – пояснює Дмитро Грицута.

На початках VIG IT Polskа готова прийняти 5 політехніків, хто зі студентів поїде – вирішуватиме університет. Для учасників програми передбачені оплата переїзду, проживання, а також – виплата «добових» коштів, аби, як пояснює пан Грицута, студенти комфортно почувалися за кордоном. Необхідною умовою до аплікантів є володіння польською та англійською мовами. Тривалість стажування – від двох тижнів.

– Політехніка почала співпрацювати з потужними роботодавцями, які готові інвестувати кошти, запрошувати наших студентів на практику і працевлаштовувати випускників. Натомість ці фірми хочуть активно долучатися до навчального процесу. Отож плануємо складати навчальну програму, відповідно до вимог роботодавців, щоб після закінчення університету випускник міг одразу працевлаштуватися. Нині ми намагаємося розірвати прірву між студентом і роботодавцем, аби після завершення навчання випускник був одразу профпридатним. Політехніка застосовує різні форми взаємодії з роботодавцями, щоб напрацьовані зв’язки були якомога тіснішими, – коментує подію проректор Роман Корж.

За словами проректора, така співпраця збільшує шанси випускників-політехніків не лише на львівському та українському ринках праці, а й на європейському.