Показ фільму Бориса Буняка «When we starve» («Коли ми голодуємо») до 85-х роковин Голодомору

Показ фільму Бориса Буняка «When we starve»

У п’ятницю, 17 червня 2018 року, о 18:00 в Актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» розпочнеться показ фільму «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсером якого є Борис Буняк, доктор медицини, фахівець із гастроентерології, активний представник української діаспори у США. Презентацію цієї 15-хвилинної документальної стрічки приурочено до 85-х роковин Голодомору. Кіносеанс відбудеться в межах Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл, головним організатором якого є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки.

Створення цього документального фільму зініціював Комітет США з Голодомору в Україні (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor–Genocide Awareness, скор. – U.S. Holodomor Committee). У фільмі осмислено трагедію українців у 1932–1933 роках – злочин геноциду, який здійснила сталінська Москва. Автор картини розглядає медичні, психологічні та духовні наслідки, до яких призводить голод. У стрічці використано інтерв’ю з Уляною Супрун, міністром охорони здоров’я України, та о. Борисом Гудзяком, головою єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії. До фільму долучено спогади тих небагатьох людей, які вижили і сьогодні мешкають у США.

Нагадаємо, Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, співорганізаторами якого є Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Світовий Конґрес Українців, Світова Координаційно-Виховна Рада, відбуватиметься 17–22 серпня в головному корпусі Політехніки. Його учасниками є понад 200 освітян із 36 країн світу.