Студент ІЕСК Львівської політехніки Андрій Гурський: «Ночував у церкві, допитували в аеропорту…»

Дар’я Бавзалук, газета «Високий Замок»
Андрій Гурський

Настали часи, коли для навколосвітніх подорожей не потрібні сміливість і шалені гроші. Для початку великої мандрівки досить одного кроку. Якщо ви купите квиток, то обов’язково вирушите у путь! Самостійні подорожі світом стають глобальним трендом, і не дивно, адже дають свободу і нові враження за невеликі гроші. Прекрасна альтернатива поїздкам у групах, яка дає змогу побачити більше… і ні з ким не погоджувати плани. Ви самі вибираєте не лише з ким їхати, а й бюджет подорожі від початку і до кінця.

21-річний студент Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки Андрій Гурський за останні два роки побачив півсвіту, побував у 23 країнах.

– Моя перша поїздка була в Америку. Поїхав туди за програмою WORK and TRAVEL USA у 2016 році. Квиток з України до міста, де я працював, обійшовся дуже дорого, і ще дорожче обходилось моє життя там. Відвідавши Сан-Франциско, Лас-Вегас, Лос-Анджелес та декілька інших місць, повернувся додому. Згодом ми з другом почали мандрувати автостопом, жили у місцевих та харчувались продуктами зі супермаркетів. Загалом наші поїздки виходили настільки бюджетними, що коли я згадував свої витрати у США, то розумів, що на ті гроші подорожував би декілька місяців у Європі! – розповідає Андрій.

Його перша бюджетна поїздка і взагалі перша після Штатів була в Будапешт.

– Їхали ми туди автостопом, а жили у Джеймса – британця, який там працював та погодився прийняти нас майже на тиждень безкоштовно! Щодня Джеймс показував нам нетуристичні маршрути, нові місця і заклади. Пам’ятаю, у своїй анкеті він написав, що обожнює гречку, яку в Будапешті дуже важко знайти. Тому ми взяли зі собою дві пачки по кілограму. Основні витрати – на харчування – були просто смішними для тижня у столиці Угорщини, – ділиться враженнями хлопець.

– В яких країнах ти вже встиг побувати?

– Я відвідав 23 країни. Це США, Швеція, Нідерланди, Німеччина, Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Австрія, Швейцарія, Бельгія, Франція, Іспанія, Португалія, Італія, Ватикан, Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Кіпр, Об’єднані Арабські Емірати та Ізраїль…

– Подорожуєш сам чи з компанією друзів?

– Зазвичай з найближчими друзями або рідними. Мені важко подорожувати самому, адже хочеться бачити враження людини, з якою поїхав, ділитись своїми, ну і, звісно ж, просто хочеться з кимось спілкуватись.

– Розкажи про цікаві пригоди у подорожах.

– Пригод у подорожах предостатньо – від ночівлі у церкві до штрафів в аеропорту. В Іспанії, на шляху до Мадрида, нас застала ніч. Довелось розкладати намет. Ми були дуже голодні і вирішили перекусити сендвічами. Повечеряли і заснули. Вранці увесь намет разом з нами та нашими речами був у мурахах. Як тільки ми це помітили – спросоння зірвались, вибігли надвір та витрясали все, що мали! Це був хороший досвід: не їсти у наметі та перевіряти місце, куди його ставиш.

Ще один випадок був в Ізраїлі – я полетів туди через два дні після повернення з Еміратів! З огляду на складні відносини між країнами, а точніше, відсутність цих відносин, мене допитували в аеропорту Тель-Авіва близько 40 хвилин. Про плани на подорож, про деталі поїздки у Дубаї. Стресу тоді в мене було теж достатньо!
 

Повний текст матеріалу