Алкозалежність – смертельна хвороба, що прогресує: у Львівській політехніці відбувся міжнародний симпозіум

Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»
на симпозіумі з проблем алкозалежності

У Львівській політехніці відбувся міжнародний науково-практичний симпозіум «Формування соціальної політики у вирішенні алкогольних проблем: імплементація Європейського досвіду». На ньому ішлося про вплив алкоголю на здоров’я населення, основні чинники, що впливають на профілактику і дії громади, раннє втручання та лікування залежностей, потребу формування соціальної політики на державному рівні тощо.

У заході взяли участь науковці Львівської політехніки, зокрема кафедри соціології та соціальної роботи, яка організувала симпозіум, керівник БФ «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ» о. Ігор Козанкевич, а також фахівці з Австрії, Швеції, Італії, Іспанії, Словенії. Симпозіум відбувся у рамках заходів, присвячених 20-річчю канадсько-українського проекту «Реформування соціальних служб».

За даними ВООЗ, щороку внаслідок вживання алкоголю фіксують 3,3 млн смертей. Цього року вже померло понад 570 тисяч людей. Україна у списку вживання – на одному з перших місць у світі. Близько мільйона українців страждають від алкогольної залежності. Найбільше це позначається на дітях, адже значна частина українських сімей неблагополучні через залежність одного або обох батьків.