Степан Посацький – професор кафедри опору матеріалів Львівського політехнічного інституту

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Степан Посацький і його підручник «Опір матеріалів»

9 січня 1911 року народився Степан Львович Посацький – професор кафедри опору матеріалів Львівської політехніки.

У 1949 році починає працювати у Львівському політехнічному інституті на посаді асистента кафедри нарисної геометрії і графіки. З 1952 року працював старшим викладачем кафедри опору матеріалів. З 1964 до 1976 року Степан Посацький – декан загальнотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту. У 1966–1971 роках обіймає посаду завідувача кафедри опору матеріалів.

На кафедрі під керівництвом Степана Посацького виконували госпдоговірні науково-дослідні роботи на замовлення Львівського автобусного заводу, заводів «Автонавантажувач» та «Львівсільмаш», спрямовані на зниження металомісткості автотранспортних машин і механізмів.

Його підручник «Опір матеріалів» (1963 рік) єдиний на той час був написаний українською мовою.