Менеджери компанії ELEKS викладають для студентів ІКНІ курс «Менеджмент проєктів з розробки програмного забезпечення»

ІТ-компанія ELEKS
Заставка із фото менеджерів компанії ELEKS, які викладають для студентів ІКНІ

Триває співпраця компанії ELEKS із Національним університетом «Львівська політехніка» за напрямом проєктного менеджменту. Менеджери-практики компанії викладають для студентів IV курсу кафедри програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій курс «Менеджмент проєктів з розробки програмного забезпечення».

Спочатку все було як зазвичай – лекції та практичні заняття. Це був непоганий початок, але... хороший менеджер знає, що повинен бути безперервний процес удосконалення, попередні помилки повинні бути переосмислені, а побажання клієнтів – враховані.

Отже, що нового цьогоріч:

• курс побудований у вигляді тендеру;
  • студенти працюють у маленьких конкурентних прісейл-групах;
  • командна робота і складання реального пропоузала;
  • практичні у вигляді роботи із замовниками;
  • захист проєктних пропоузалів і обрання переможців.

Чому цей курс потрібний та чому компанія ELEKS долучається з такими ініціативами, найкраще розкажуть спеціалісти – викладачі курсу.

Мирослав Басараб, Project Manager в ELEKS:

– Минулого року, коли вперше робили цей курс для студентів Політехніки, вирішили провести так-звану ретроспективу курсу, тобто зібрати відгуки від усіх учасників. У тому, що студентам сподобається курс, який ведуть реальні менеджери проєктів, якось не було сумнівів. Але було багато цікавих пропозицій, як от: «хочеться більше реальних ситуацій зі замовниками..., якісь складні ситуації всередині команд..., активне залучення більшої кількості студентів і дух конкуренції...». Сучасну молодь, а надто в ІТ-галузі, вже не здивуєш традиційним викладенням матеріалів, якого і так вдосталь в інтернеті. Хочеться якоїсь родзинки, що реально працює в житті, попробувати подивитися на себе очима замовника.

Орест Дмитрасевич, Senior Project Manager в ELEKS:

– Я долучився на запрошення Мирослава, за що йому дуже дякую. Пам’ятаю, що коли я вчився в університеті, то мені дуже не вистачало розуміння того, як всю теорію перевести в практику, – і це саме те, що ми намагались втілити в цьому курсі. Не переказати теорію з книжки, а розказати і показати як саме відбувається процес менеджменту проєктів на практиці.

На курсі ми покриваємо весь цикл проєкту – від моменту старту до завершення. На початку семестру студенти розділились на команди і працюють над своїми проєктами, мають домашнє завдання після кожної лекції і представляють його на практичних заняттях – там ми обговорюємо все і даємо фідбеки. Максимально живий формат, викладачі виступають в ролі замовників, з якими повинні комунікувати команди. В кінці курсу вони повинні представити свої проєкти на тендер, і ми вибиратимемо найкращих вендорів.

Юра Кудінов, Project Manager в ELEKS:

– Будучи студентом Національного університету «Львівська політехніка», я хвилювався за свою подальшу роботу. Я хотів отримати пораду чи вказівки щодо наступних кроків у моїй кар’єрі. Минуло більше трьох років з того часу, як я вирішив продовжувати свою кар’єру в ІТ. Починати кар’єру з нуля може бути страшно, але гра вартує свічки. Я вірю, що ми, як практики, можемо допомогти нашим потенційним колегам знайти своє місце у цьому світі. Тепер у мене є можливість поділитися своїми знаннями та досвідом зі студентами. Теорія без практики – це просто самозадоволення для вашого мозку. Тож для цього ми розробили спеціальну програму, орієнтовану на студентів. Вона складається з трьох частин: лекції, практичні заняття та курсові роботи. Наш курс не схожий на типову університетську програму – це поєднання теорії та реальної практики. Також найактивніші та найзавзятіші студенти мають всі шанси стати нашими колегами в ЕЛЕКС.