Львівська політехніка – серед п’яти українських університетів, які одержать доступ до аналітичної платформи SciVal

За матеріалами сайту МОН
логотипи Scopus та Web of Science, InCites, SciVal та інші

Міністерство освіти і науки України продовжує передплату на міжнародні наукометричні бази даних Scopus та Web of Science для всіх державних та комунальних вишів і наукових установ України. Низка закладів також отримає доступ до нових аналітичних інструментів. Відповідний наказ МОН був підписаний 29 травня 2020 року.

Наразі МОН домовилося з компаніями, що надають доступ до баз даних, про передплату Web of Science на 1 рік, а Scopus – на 9 місяців. У майбутньому ці терміни заплановано продовжити відповідно до показників активності користування базами та наявності бюджетних коштів.

Окрім доступу для всіх установ до Scopus та Web of Science, для низки закладів також буде забезпечено передплату на аналітичні платформи InCites та SciVal.

Так, за рекомендацією Комісії доступ до SciVal одержать:

  • Державна науково-технічна бібліотека України, де ним зможуть скористатися представники усіх установ;
  • 5 закладів вищої освіти, що входять одночасно до двох авторитетних міжнародних рейтингів університетів Times Higher Education та QS World University Rankings:
    • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
    • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
    • Національний університет «Львівська політехніка»;
    • Сумський державний університет;
    • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

Передбачено, що ці ЗВО нададуть можливість користування платформою для науковців з інших вишів та наукових установ.

Доступ до InCites матиме Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, де ним зможуть скористатися вчені з інших установ.

– Ми обов’язково потім також проаналізуємо інформацію про використання цих інструментів, щоб прийняти рішення про розширення доступу до них. Адже одне з наших головних завдань – це інтеграція української науки в світовий та Європейський дослідницькі простори. А вона неможлива без того, щоб кожен український вчений мав доступ до інформації про дослідження своїх колег у всьому світі, – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.