У Львові відкриють скульптурну композицію, до реставрації якої долучилися студенти-політехніки

За матеріалами Львівської газети
Герб Львівської політехніки

17 січня 2017 року об 11 годині на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочнеться офіційне відкриття відреставрованої скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість».

Ініціатором реставрації скульптури у 2015 році виступив Університет банківської справи. Наприкінці 2015-го студенти УБС спільно зі студентами Львівського національного аграрного університету та Національного університету «Львівська політехніка» провели благодійний захід «Аукціон надій», метою якого став збір коштів на реставрацію скульптурної групи «Ощадність. Рільництво. Промисловість».

Скульптурна композиція «Ощадність. Рільництво. Промисловість» з 1891 року прикрашає Львівський музей етнографії та художнього промислу. Цю архітектурну перлину Львова, створену львівським скульптором італійського походження Леонардом Марконі, називають ще львівською статуєю Свободи через схожість зі знаменитою статуєю Свободи у Нью-Йорку. Скульптуру понад сто років не реставрували.