Вступ 2019: рейтингові списки
 

«Я подарую тобі пам’ять, яка не раз тебе ще зранить…»: в НТБ відбулась творча зустріч з Володимиром Тимчуком

12 червня 2019, 14:32
Анастасія Задорожна, студентка ІНПП Львівської політехніки

У бібліотеці політехніки відбулась творча зустріч з Володимиром Тимчуком – поетом, перекладачем, офіцером Збройних сил України, підполковником, лауреатом премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в літературі та мистецтві. Серед гостей заходу були присутні просвітянки нашого університету.

Володимир Тимчук, розповідаючи про своє творче життя, зізнався, що коли розпочалась війна, відчув потребу писати про це. Та довго не міг зважитися через важкий психологічний стан, тож вирішив шукати натхнення в британській окопній поезії, почавши її перекладати.

Гість зачитав кілька перекладених віршів британських поетів Першої світової війни зі своєї збірки «Вогнити! Вижити! Перемогти!», яку він презентував на заході, а також вірші зі збірки «г.Р:а-Н)і#light», або, як називає її автор, «засмартфонення».

У Володимира Тимчука, за його словами, близько 20 збірок, але в світ вийшло лише 5 книг і ще декілька є макетами, що готуються до друку.

Під час зустрічі митець представив сигнальний примірник нової збірки, присвяченої Омеляну Ковчу – громадському діячу, патріоту, покровителю душпастирів УГКЦ, священику концтабору Майданек. Цю збірку автор створив за три дні.

– Це буде дороге, якісне, повноколірне видання, яке планую видати 40 мовами, – каже пан Володимир.

На завершення зустрічі Володимир Тимчук презентував декілька віршів, покладених на музику, що неабияк зацікавило аудиторію та заполонило серця. Автор висловив надію на подальшу тісну співпрацю та пообіцяв восени представити політехнікам свою нову збірку.