Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Реставратори з Університету взяли участь у відзначенні півстолітнього ювілею Галицької археологічної експедиції

17 липня 2019, 12:11
За матеріалами сайту «Музейний простір»

11 липня 1969 року під керівництвом Вітольда Ауліха розпочала свою роботу археологічна експедиція в селі Крилос Галицького району Івано-Франківської області. За час її роботи було чимало цікавих відкриттів і знахідок. Безперечно, що результати роботи експедиції, популяризація здобутих нових знань про Галич – Крилос, серед інших досліджень, призвели до створення в 90-х роках ХХ століття Національного заповідника «Давній Галич».

Для відзначення цього ювілею 11 липня 2019 року в конференц-залі Національного заповідника «Давній Галич» було проведено науковий семінар. Його учасниками стали місцеві науковці та гості зі Львова – представники Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича та Національного університету «Львівська політехніка». Цікаво, що серед львів’ян були учасники першої експедиції 1969 року.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з цікавими повідомленнями науковців, які були візуалізовані у формі презентацій.

Зокрема, Юрій Лукомський, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка», у доповіді «Архітектурний загін Галицької археологічної експедиції», звернув увагу на подальші наукові дослідження, які відбувалися на терені Крилоса у 1980–90-х роках. Відомий археолог розповів про дослідження давніх церков на терені княжого міста: Кирилівської, Благовіщення, Воскресенської; храму на «Царинці», храму Святого Пантелеймона. Окремо привернув увагу на дослідження Галицького замку. Він, на думку Ю. Лукомського, потребує подальших досліджень – і як давньоруська пам’ятка, і як об’єкт фортифікацій пізнішого періоду. Відповідно до результатів досліджень культурний шар на терені замку сягає до глибини 8 м, імовірно, що на території замкової площі міг бути один із сакральних об’єктів княжого Галича.

Василь Петрик, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки, виступив із доповіддю на тему «Археологічні дослідження Вітольда Ауліха в Крилосі». Він пригадав особистий досвід праці з ученим над підготовкою своєї дипломної роботи. У своєму виступі промовець озвучив ряд проблемних питань з галузі археології та охорони культурної спадщини. Зокрема, акцентував на потребі верифікації місць проведених розкопок на терені Крилоса, необхідності створення 3D-моделі княжої столиці та її споруд у всіх історичних періодах. Вчений наголосив на незаконності сучасної забудови Крилоської гори – як місця, яке є заповідною територією.