Вступ 2019: рейтингові списки
 

Керівник Міського центру зайнятості Олег Рісний розповів студентам кафедри МПА Політехніки, як розвивається ринок праці

15 березня 2019, 16:06
Ірина МАРТИН, Тижневик «Аудиторія»

«Ринок праці України в контексті євроінтеграції». Такою була тема лекції очільника МЦЗ. Зустріч відбулася за підтримки відділу працевлаштування та зв’язків із виробництвом, який поновив із МЦЗ угоду про співпрацю. Відповідно до домовленостей, відтепер студенти кафедри МПА зможуть проходити практику та стажування у Міському центрі зайнятості.

Основний акцент лекції ― на змінах, які розвиваються на ринку праці і як на це впливають євроінтеграційні процеси. На сьогодні 85% осіб із вищою освітою шукають роботу. Натомість серед пропозицій переважають робітничі професії ― таких є 75%. Понад 400 вакансій є у комунальному транспорті. Євроінтеграція суттєво впливає на те, що щораз більше людей намагаються знайти роботу за кордоном.

Комп’ютеризація та глобалізація спричиняться до того, що у найближчому майбутньому зникнуть деякі професії. Отож, непотрібними можуть стати водії, офіціанти, бармени, перекладачі, бухгалтери, юристи, медики певних спеціалізацій. А серед професій майбутнього ― сіті-фермер, проектувальник розумних міст і будинків, дизайнер, генетик, біотехнолог, біоінформатик, еколог, фахівець з альтернативних джерел, зокрема сонячної енергетики, проектувальник роботів, інженер 3D-друку, вчитель, радник, консультант, фахівець з добору персоналу. Як-не-як, суспільство не обійдеться без творчості, мислення, креативу. А на ринку праці виграватимуть ті, які дотримуються гасел: хочу, можу, треба!

Якщо студент після завершення навчання не знаходить роботу або ж втрачає її на певному етапі (ця інформація стосується всіх працездатних осіб), йому доречно стати на облік у центрі зайнятості за місцем проживання. Там він певний час може отримувати виплати з безробіття, пропозиції щодо працевлаштування і тимчасових оплачуваних робіт, пройти певні фахові курси і отримати додатковий фах ― наприклад, бухгалтера чи дизайнера, долучитися до практик і стажувань.