Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Дитячі бібліотеки міста поповняться новими книжками для незрячих дітей, надрукованими у Львівській політехніці

11 липня 2019, 11:08
За матеріалами сайту Львівської міської ради

Усі львівські бібліотеки та спецшкола № 100 для незрячих дітей отримають ще низку книг, надрукованих шрифтом Брайля. Кожна книга має аудіоверсію і кольорові рельєфні малюнки, та майже усі примірники виготовлені в універсальному дизайні, тобто мають плоский і рельєфно-крапковий шрифт. Книги розповсюдять упродовж липня, тож вже у серпні львів’яни та гості міста зможуть знайти їх у фондах міських бібліотек.

Цей проект під назвою «Мистецька книга для львівських бібліотек» реалізувала громадська організація «Фонд реабілітації незрячих». У межах проекту в Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» надруковано шрифтом Брайля, зшито та виготовлено палітурки 10 найменувань дитячих книг. Авторами усіх книг є львівські письменники та журналісти.

– Особливістю друку цьогорічних книг є те, що майже всі вони надруковані в так званому універсальному дизайні: сторінка ліворуч – плоским шрифтом, сторінка праворуч – шрифтом Брайля. Кожна сторінка зліва і справа відповідає одна одній навіть порядково. Усі книги мають аудіоверсії… Ще однією особливістю є наявність ISBN нумерації кожної книги. Організація почала застосовувати таку нумерацію лише з 2019 року, і це свідчить про рівень, оскільки кожна книга внесена у міжнародний книжковий реєстр, – повідомила Оксана Потимко, очільниця Ресурсного центру Львівської політехніки, заслужена працівниця соціальної сфери України. – Якщо місцева влада підтримуватиме наші ініціативи й надалі, то щороку місто матиме нову порцію цікавих і затребуваних дітьми літературних творів у доступному для всіх дизайні. Цей процес дозволяє надати бібліотекам статус інклюзивних і докорінно змінює стереотипи про існування відокремлених бібліотек лише для читачів з вадами зору.