Підготовка до вступу та ЗНО

Гуртки Малої технічної академії

 

Четвертокурсниця ІНЕМ Діана Мірзоєва: двічі в одну річку не ввійдеш, а отримати стипендію Президента – можна

19 липня 2019, 09:10
Анастасія Степаняк (Мозгова), тижневик «Аудиторія»

Діана Мірзоєва – четвертокурсниця Інституту економіки і менеджменту, спеціальності «міжнародна економіка». Цьогоріч дівчині вже вдруге призначили Академічну стипендію Президента України.

– Минулого року я це так потрактувала, що мою роботу визнали вартісною. Тепер стипендія для мене є свідченням того, що рухаюся у правильному напрямку. Це дуже почесно й мотивує, але потрібно пам’ятати: якщо ти досягаєш значних висот, а до того ж залишаєшся людиною, не зазнаєшся, це допомагає здобувати ще більше, – ділиться студентка.

Діана живе не лише навчанням, а й має чимало захоплень. Вона активно цікавиться мистецтвом, найбільше любить сучасний театр – каже, що походи на вистави допомагають відпочивати у ході інтенсивного навчання та ще краще виконувати завдання. Окрім цього, студентка любить художні виставки, музику, літературу, малює, цікавиться геологією, зокрема мінералами, та хоче знайти ще більше занять для себе.

– З дитинства я багато вчилася і була дуже серйозна. У школі з мене насміхалися через любов до навчання, ставилися скептично. Так тривало до старших класів, потім однокласники, несподівано для себе, дізналися, що зі мною є про що поговорити, окрім навчання. Якщо ти добре вчишся – це зовсім не означає, що ти лише вчишся, ти можеш бути всебічною особистістю.

Своїм успіхом двократна президентська стипендіатка завдячує твердому принципу щодо навчального процесу – робити завдання вчасно, брати максимум від аудиторних занять та ніколи не вчитися вночі.

– Мене часто запитують, як багато часу приділяю навчанню, думають, що лише сиджу вдома й інтенсивно вчу. Насправді щодня виділяю близько двох годин на всі предмети, і чергую це з відпочинком – слухаю музику, читаю новини, аби «перемкнути» мозок, тоді все дається значно легше. Головне – не зациклюватися, бо результату не буде. Золоте правило – не силувати себе: краще робити потрохи, але постійно. Якщо ти вже щось вибрав – будь у цьому найкращий, роби все можливе та люби те, що робиш. Якщо це, наприклад, економіка – цікався нею як хобі, завжди перебувай у цьому середовищі, читай якомога більше про цю галузь, особливо сучасної інформації.

У доробку Діани – 14 публікацій, з них – три статті у фахових наукових журналах, зокрема дві – англійською мовою. Решта 11 матеріалів – тези, серед яких і переможні на конференціях. Вміння спілкуватися з людьми та працювати в команді, на її думку, є обов’язковими навичками для науковця. Здобуті знання і результати наукової роботи студентка поєднує зі соціальною діяльністю. Наразі вона координує жіночий проект WoMentor громадської організації «Інститут суспільних ініціатив»:

– Ми збираємо учасниць, які хочуть реалізувати себе, ділимо їх на команди за зацікавленнями – «маркетинг», «бізнес-стратегія», «ІТ-сфера». Далі знаходимо успішних жінок у цих галузях і залучаємо їх у ролі менторок. Я координую команду «бізнес-стратегія» – допомагаю учасницям із комунікацією, організовую зустрічі тощо. Мої економічні знання допомогли учасницям у розвитку їхнього бізнесу: усі вони вже мають власні готові стартапи, а дехто вже й запустив їх.

Наша героїня не лише дуже розумна, а й надзвичайно вродлива, через що їй доводиться зіштовхуватися зі стереотипами. За словами Діани, роботодавці починають сприймати її серйозно лише після перегляду резюме, але вона не засмучується, адже вважає ламання стереотипів своєю місією.

На дальше життя студентка Політехніки має грандіозні плани:

– Оскільки я на четвертому курсі, дедалі більше замислююся про майбутнє. Хотіла б залишитися в науці, щоб працювати в темах міграцій та макроекономічної політики – це важливо для країни, особливо для такої, що розвивається. Окрім цього, хотіла б здобути ще більше практичного досвіду, зокрема, у громадській діяльності. Моя мета – здійснити вклад у науку та побудову суспільства, – каже Діана Мірзоєва.