В Університеті почнуть роботи з покращення енергоефективності в рамках проекту з Європейським інвестиційним банком

22 січня 2018, 13:19
За матеріалами сайту МОН

Міністерство освіти і науки України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту «Вища освіта України», що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їхнього наукового обладнання. Таким став результат зустрічі представників МОН, ЄІБ та Північної екологічної фінансової корпорації, що відбулася в Міністерстві.

Насамперед були узгоджені вимоги та критерії, за якими оцінюватимуть проекти. Упродовж найближчого місяця – після доопрацювання та остаточного затвердження – умови участі будуть оприлюднені МОН.

– У нас є велика проблема з енергоефективністю в університетах – це пов’язано, наприклад, зі старими, надто великими чи занедбаними приміщеннями. Ми вперше впродовж останніх 2 років інтенсивно інвестуємо в капітальні ремонти ВНЗ, хоча цього поки теж недостатньо. Водночас разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість – 160 мільйонів євро. Зараз починається перша черга проекту, і в семи вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях таких вишів:

  1. Національний університет «Львівська політехніка»,
  2. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка,
  3. Чернігівський національний технологічний університет,
  4. Сумський державний університет,
  5. Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова,
  6. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
  7. Вінницький національний технічний університет.

У цих університетах провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт. У результаті учасники мають значно знизити рівень енергоспоживання, а також досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу.