Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

Студент 2-го курсу Інстутуту ІТРЕ Олександр Комаренко виборов третє місце у номінації «Roborace» III-ї Всеукраїнської студентської Олімпіади «Комп’ютерні системи штучного інтелекту»

18 квітня 2018, 21:13
Кафедра фотоніки

14 квітня в спорткомплексі НТУ «ХПІ» відбувся експериментальний тур III-ї Всеукраїнської студентської Олімпіади «Комп’ютерні системи штучного інтелекту». У рамках олімпіади вперше провели змагання роботів, створених школярами.

В Олімпіаді взяли участь 39 студентів та 11 викладачів з провідних українських вишів: НТУ «ХПІ», НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», НУ «Львівська політехніка», Одеського політехнічного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Житомирського державного технологічного університету та інших вишів. Вперше за історію проведення конкурсу за перемогу боролася також команда з Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки.

В ході експериментального туру учасники представили свої розробки — автономних роботів, які змагалися в двох номінаціях: «Слідування за лінією» і «Roborace».

За умовами конкурсу «Слідування за лінією» роботи в автономному режимі повинні були за максимально короткий час пройти складну трасу з перехрестями і зоною інверсії. Щоб стати переможцем у номінації «Roborace», роботи повинні були за мінімальний час пройти трасу в складних умовах масового старту всіх роботів. Тобто, це змагання, як «Формула F1», але для роботів.

Експериментальний тур доповнив теоретичну частину Олімпіади, де студенти демонстрували свої знання зі штучного інтелекту, радіоелектроніки, логіки та робототехніки.

За підсумками змагань призові місця розподілилися наступним чином. У номінації «Roborace» кращим став студент Одеського національного політехнічного університету Євген Бабіченко, друге місце зі своїм роботом зайняв Павло Бєлоусов з НТУ «ХПІ». Третє місце дісталося студенту НУ «Львівська політехніка» Олександру Комаренку. Команда Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки, яку представив Олексій Писарчук, виборола гран-прі змагань у цій номінації. Робота Олексія визнали найшвидшим і більш маневренішим.