Спорт у Політехніці: радіти здобуткам і думати про майбутнє – в Університеті відбувся Спортивний вечір

11 квітня 2018, 09:06
Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»

Як курчат восени лічать, так і спортивні підсумки у Львівській політехніці підбивають лише після того, як усі можливі медалі та звання завойовано. Щоправда, припадає ця традиційно урочиста церемонія переважно аж на березень: під оплески нагороди за вдалі виступи на змаганнях з рук ректора й проректорів приймають найкращі спортсмени серед студентів і викладачів, найкращі команди і їх тренери. Цього року спортивний вечір зібрав, як звично, повен зал глядачів і був незмінно видовищним.

Після підняття Державного прапора України і звучання славня України, оголошують про нагородження найкращих спортсменів. З вітальним словом виступив ректор, професор Юрій Бобало:

– Мені дуже приємно, що всі нагороди, які отримала Львівська політехніка, дозволяють говорити про неї як про спортивний університет, студенти якого можуть конкурувати з професійними спортсменами. Це дуже важливо для іміджу нашого навчального закладу. Дякую нашим студентам, що вони знаходять можливості і час для занять фізкультурою.

Сценарій вечора практично не відрізнявся від сценаріїв попередніх років – вручали кубки та інші винагороди тим, хто найбільше й найуспішніше долучався до спорту, упереміш з танцювально-співочими номерами й спортивними виступами. Тому більш цікаво, як оцінює розвиток спорту в університеті завідувач кафедри фізичного виховання Львівської політехніки Віктор Корягін:

– Торік наші студенти успішно виступили на змаганнях Універсіади України: команда з настільного тенісу посіла перше місце, баскетболісти були другі, а волейболісти – треті. На Універсіаді Львівщини Львівська політехніка здобула другу сходинку, після ЛДУФК ім. І. Боберського, випередивши Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького і ЛНУ ім. І. Франка. З одинадцяти видів спорту ми вибороли перші місця, з тринадцяти – другі і з десяти – треті. З тридцяти шести видів спорту у тридцяти чотирьох наші спортсмени є призерами (лише футболісти й представники стрільби з лука посіли четверті місця). Студенти-політехніки багато виступали на міжнародних змаганнях, спортивні заходи міжнародного рівня відбувалися і в Політехніці – з волейболу й баскетболу серед дівчат. Нашим торішнім досягненням є і те, що жіноча команда з настільного тенісу стала чемпіоном України, а чоловіча перейшла грати у вищу лігу. Баскетболісти, до речі, теж грають у вищій лізі. Крім цього, два студенти-політехніки зуміли здобути звання майстра спорту міжнародного класу, а ще двоє – майстра спорту.

Щодо пріоритетів на цей рік, то незмінним для кафедри фізичного виховання залишається увага до всіх видів спорту. З нового – реконструкція ігрового залу у спортивному корпусі по вул. Стуса, 2 і відкриття секції стрільби з лука. Ігровий зал буде у тому ж приміщенні, де вже діє зал із фехтування, на третьому поверсі. Зараз він потребує оснащення – заміни підлоги, вентиляції, опалення, перекриття даху. Він доволі великий (тридцять на тридцять метрів), тож, якщо до кінця року завершимо його ремонт, заняття з ігрових видів спорту – гандболу, волейболу, футзалу – зможемо перенести туди. У проекті – ремонт басейну, який розміщено там же, але на першому поверсі. Він, щоправда, потребуватиме багатьох ремонтних робіт, бо ми його отримали в занедбаному стані. Крім цього, хочемо у нашому університеті підняти рівень стрільби з лука: візьмемо викладача (студенти-спортсмени наразі тренуються в інших спортивних товариствах) й з нового навчального року відкриємо секцію. Тренування відбуватимуться у четвертому корпусі, через два-три роки матимемо своїх призерів.

Начальник Львівського облвідділення Комітету з фізвиховання та спорту МОН України Анатолій Ігнатович додає:

– Останнім часом надходять сигнали про закриття кафедр фізичного виховання у вишах, зменшення кількості студентів, які займаються спортом, одним словом, – песимізм і спад. Якщо майбутнє видається безрадісним, то гляньте на результати, які продемонстрували студенти-спортсмени Львівської політехніки торік, – вони обнадіюють. Політехніка – єдиний навчальний заклад, який взяв участь у всіх видах спорту програми Універсіади Львівщини – 2017. Запевняю, що зростає не лише кількість переглядів Pornhub’у у студентських гуртожитках, а й кількість студентів, небайдужих до спорту.

Студенти, за спостереженням Віктора Максимовича, пари з фізичного виховання відвідують, пропускають їх здебільшого через хворобу. У квітні-травні на них чекають тести з оцінювання фізичної підготовки за кількома показниками – швидкість, витривалість, гнучкість, спритність і сила. Але хвилюватися їм, на думку завідувача, потреби нема, адже з подібними випробовуваннями, оскільки мали їх восени, вони вже ознайомлені.

Найкращі у спорті минулого року

  • Антон Дукач – м. с. м. к. зі санного спорту, учасник Олімпійських зимових ігор (Південна Корея), ІКТА;
  • Оксана Райта – м. с. із легкої атлетики, дворазова чемпіонка України, учасниця Всесвітньої універсіади, Інститут післядипломної освіти;
  • Олександр Тимофєєв – м. с. із настільного тенісу, перше місце на Універсіаді України, ІНЕМ;
  • Роман Штикало – м. с. із веслування на байдарках і каное, перше місце на Чемпіонаті світу серед юніорів, ІКНІ;
  • Роман Грушка – к. м. с. із гирьового спорту, чемпіон України серед студентів, ІБІД;
  • Іван Король – м. с. м. к. із пауерліфтингу, п’яте місце на Чемпіонаті світу серед дорослих, ІІМТ;
  • Степан Гавловський – м. с. із боксу, перше місце на Універсіаді України, ІНЕМ;
  • Ганна Трібушна – к. м. с. із шахів, друге місце на Чемпіонаті України до 20 років, ІКНІ;
  • Андрій Гуцалюк – к. м. с. із баскетболу, друге місце на Універсіаді України, срібний призер Чемпіонату України серед команд вищої ліги, ІІМТ;
  • Олег Легендзевич – м. с. із футзалу, срібний призер Чемпіонату України, ІТРЕ.