Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

Щоби вода була добра, потрібні добрі фахівці: у Львівській політехніці відбулася міжнародна конференція

13 червня 2018, 08:46
Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»

Такого висновку дійшли учасники 17-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Ресурси природних вод Карпатського регіону», що традиційно відбувається у Львівській політехніці, і вирішили з відповідним клопотанням звернутися до МОН.

Основна тематика цьогорічної конференції не відрізнялася від попередніх, адже на ній ішлося про екологічний стан природних вод та оцінку стану мінеральних і – що дуже важливо! – про запобігання забрудненню природних вод та очищення стічних. Однак цьогорічний захід мав свої особливості. Про них розповідає голова оргкомітету конференції, професор ІХХТ Зеновій Знак:

– Доповідачі представили низку нових технологічних процесів для очищення стічних вод. Важливо, що цим питанням переймаються як промисловці, так і харчовики, адже маємо цикл проблем, пов’язаних із водою, починаючи від її споживання і завершуючи поверненням у довкілля, тобто усім відомим кругообігом води у природі. Також порушили питання про ресурси мінеральних і природних вод в Україні, оскільки вони мають значний експортний потенціал – Європа охоче купує їх у нас. І то не дивно, адже наші води мають хороші смакові й лікувальні властивості.

Усі пропозиції, що прозвучали на конференції, ймовірно будуть втілені. Однак, як зазначив Зеновій Знак, в українських ЗВО нема такої окремої спеціальності. Тому вирішили звернутися до МОН із клопотанням адаптувати до європейських наші навчальні програми, зважаючи на специфіку кожного регіону. Львівська політехніка, наприклад, є асоційованим членом проекту «Водна гармонія-2», одне з головних завдань якого – гармонізація освітніх програм для підготовки фахівців із технології води.

Конференція має міжнародний статус, оскільки ми всі маємо спільні проблеми. Нам варто запозичити досвід інших країн, а також популяризувати свої розробки.