Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

Святкування Днів української діаспори у Львові з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців завершено

30 серпня 2017, 13:40
Прес-служба Львівської обласної державної адміністрації

«Шана героям»: представники Світового Конгресу Українців вшанували полеглих воїнів

29 серпня, в межах відзначення 50-ліття Світового Конгресу Українців, представники діаспори віддали шану загиблим синам України – полеглим героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

Представники влади, діаспори, громадськості, родини загиблих Героїв Небесної сотні та воїнів АТО у супроводі військовослужбовців з роти почесної варти, оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, та капели «Трембіта» поклали квіти та лампадки до могил загиблих на Полі почесних поховань № 76 та 67 Личаківського кладовища. Опісля усі присутні взяли участь у панахиді та молитві за усіма, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежність України – Героями Небесної Сотні та учасниками АТО.

Свої співчуття родинам, а також запевнення у підтримці діаспори висловив президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

«Від імені Світового Конгресу Українців, нашої 20-ти мільйонної діаспори, висловлюю Вам глибокі співчуття. Кожного дня у наших діаспорах відправляється Служба Божа під час якої є молитва за усіх, які загинули захищаючи територіальну цілісність України. Я свято переконаний, що всі ті, які загинули захищаючи правду, є сьогодні в значно кращому місці. Відзначаючи 50-ту річницю СКУ, ми сьогодні вирішуємо, як українська діаспора може найбільш ефективно допомогти українському народу в цей час кризи, як ми можемо допомогти побороти російську гібридну війну проти нашого народу. Я хочу Вас запевнити, що ми робитимемо все можливе, щоб переконати владні структури країн нашого проживання допомогти Україні захистити свої кордони, вигнати ворожі сили зі Сходу та Криму».

Також в межах вшанування присутні поклали квіти та лампадки до пам’ятника Іванові Франку.

Врожаї духовного коріння – представники діаспори пов’язали стрічки країн світу у Саду Світового Українства

29 серпня, в межах відзначення 50-річчя Світового Конгресу Українців, представники української діаспори з усього світу взяли участь у акції «Українці разом – майбутнє за нами». Національна спільнота розвісила стрічки країн, які вони представляють, на яблуневих деревах посаджених власноруч у Саду світового українства.

Михайло Парипса, представник однієї з найчисельніших діаспор у Казахстані, у 2010 році посадив у Саду власну яблуньку. Сьогодні дерево пана Михайла сягає понад 2 метри.

«Важко було не садити дерева, а переживати тугу за рідним краєм, пригадувати дитячі та юнацькі роки. Адже ти далеко живеш, а приїжджаєш лише посадити деревце чи скуштувати вирощене яблучко. Ця яблунька – символізує українську громаду в Казахстані, це своєрідний зв’язок, кожного хто мешкає за теренами рідної землі, із Україною. Це – мікросадок українців всього світу», – розповів Михайло Парипса.

Перше деревце у Саду висаджено представником Естонії під час третього Міжнародного Конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». Сьогодні ж у Саді – 40 дерев, а на гілках – стрічки 53 країн світу.

«Українська діаспора – є складовою частиною українського народу. Сьогодні ми вшановували полеглих героїв і зараз тут у Шевченківському гаю ми чуємо своєрідний клич, який нас спонукає словами своїми славними: «Борітеся – поборете!». І я переконаний, що ми будемо дальше боротися разом з вами до остаточної перемоги», – наголосив президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

Світовий Конгрес Українців вшанував пам’ять Кобзаря

29 серпня, у межах відзначення 50-ліття Світового Конгресу Українців, представники української діаспори, керівництво області, громадськість вшанували пам’ять Тараса Шевченка.

Відтак, вони поклали квіти до пам’ятника Кобзареві у центрі міста.

Окрім того, спільно з Галицьким академічним хором присутні виконали пісні на вірші Тараса Шевченка – «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої».

Також Президенту Світового Конгресу Українців Євгену Чолію символічно вручили коровай миру та національної єдності.

На Львівщині завершилось святкування Днів української діаспори

У Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької урочистою академією завершилося святкування Днів української діаспори.

Протягом трьох днів святкування у Національному університеті «Львівська політехніка» презентували історико-документальну виставку, відбувся V Міжнародний конгрес «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті» та Міжнародна науково-практична конференція «Світовий конгрес українців: вчора, сьогодні, завтра».

«Світове українство є, і воно завжди в усі часи гордо несло прапор України на всіх континентах. Ви наша гордість і душа нашої держави. Не припиняйте любити нашу державу і ми завжди будемо на вас рівнятись», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час урочистого завершення святкування.

В межах святкування в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького презентували виставку творів митців діаспори.

Окрім того, представники української діаспори з усього світу взяли участь у акції «Українці разом – майбутнє за нами» у Шевченківському гаю та вшанували пам’ять новітніх Героїв на Личаківському цвинтарі.

Святкування Днів української діаспори відбувалось з нагоди 50-ліття Світового конгресу українців.
 

Фото Йосипа Марухняка