Підготовчі курси (за програмою ЗНО)
Всеукраїнська олімпіада  Львівської політехніки
 

Студенти Львівської політехніки стали призерами Всеукраїнської олімпіади з робототехніки

12 червня 2017, 10:33
За матеріалами Інтернет-видання «КУРС»

На базі Інституту комп’ютерних систем Одеського національного політехнічного університету відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки. Цьогоріч в олімпіаді взяли участь 19 команд із 12 вищих навчальних закладів Одеси, Львова, Івано-Франківська, Харкова, Сум, Черкас, були також представлені команди з Бреста і Мінська (Республіка Білорусь).

Програма олімпіади включала два етапи. На першому, теоретичному етапі кожний учасник відповідав на тестові завдання з робототехніки, електроніки, програмування, а також розв’язував задачі з навігації мобільних роботів, розрахунку параметрів систем керування та створення алгоритмів поведінки робота.

На другому, практичному етапі команди виконували завдання з побудови діючої моделі автономного робота-автомобіля (self-driving car) у масштабі 1:10–1:18, який повинен був без втручання водія автоматично знайти правильну траєкторію руху за допомогою сенсорів та відеокамер, що дають змогу розпізнавати дорожню обстановку, перешкоди і знаки, та якнайшвидше доїхати до фінішу.

Одне коло траси змагань було завдовжки 50 метрів і містило прямі ділянки, повороти, підйоми та спуски. Переможця визначали у змаганні роботів між собою за регламентом Roborace асоціації робототехніки в Україні за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Цього разу кількість кіл становила 10, а найкращому роботу знадобилось близько чотирьох хвилин для подолання півкілометрової дистанції.

За підсумками олімпіади перемогу вибороли студенти Прикарпатського національного університету. Призерами олімпіади також стали студенти Національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного політехнічного університету та Харківського політехнічного інституту.