Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

ROCKOKO в очікуванні «первістка»: створений львівськими політехніками гурт збирається випустити альбом

5 вересня 2017, 08:51
Наталя Яценко, тижневик «Аудиторія»

І навіть не одного, а двійняток, під спільною обкладинкою. Адже автентичну музику гурту пора вже слухати не тільки на концертах, а й на диску, до того ж, вона нічим не поступається улюбленим каверам. А починали ж хлопці з того, що ходили, як усі слухняні студенти, у Політех на пари…

Володимир Котляров (ІКТА) і Михайло Романишин (ІМФН) познайомилися під час репетицій камерного оркестру «Поліфонія», який вони щотижня після навчання відвідували в Народному домі «Просвіта». Ідея створити гурт, яка виникла тоді, набула більш реальних обрисів під час поїздки оркестру до Харкова – для підсилення колективу залучили віолончеліста Ігоря Процика з ЛНУ ім. І. Франка. Об’єднавши творчі зусилля, хлопці розпочали музичну діяльність зі гри на львівських вулицях. Володя й Ігор – віолончелі, Михайло – скрипка, а разом… чому б не назвати гурт за першими складами прізвищ, додавши туди «компанію», тобто ROCKOKO?! Публіка, яку складали перехожі, збиралася довкола лавок на вулиці Галицькій, де найчастіше можна було почути новостворений колектив. Відомі рок-хіти викликали жвавий відгук, тож ROCKOKO почав активно нарощувати репертуар. І наприкінці року (це був 2012 рік) ним зацікавилися організатори музики з голдингу емоцій «!Fest» – запросили грати в «Копальню кави» й ресторацію «Лівий берег».

Як і кожен гурт, ROCKOKO змінювався й розвивався. У його біографії є зміни складу – 2014 року студент ІАРХ Антон Яслінський став відповідальним за перкурсію, а з грудня 2015 року випускник Львівського державного коледжу харчової та переробної промисловості Іван Андрейко ввів до гурту бас-гітару. Рокових композицій стало менше, та побільшало поп-музики, фанку, джазу й авторських композицій. Три роки тому хлопці презентували відеокліп на авторську композицію, присвячену подіям Майдану – «Пам’яті Небесної Сотні» (її можна переглянути на Ютубі). Географія музикування «Рококо» розширилася – Київ, Луцьк, Івано-Франківськ, Харків, Чернівці, Одеса. Гурт стали запрошувати на фестивалі – «Дні української культури» (Щецин, Польща, 2015 і 2016 роки), «Лемківська ват-ра» (Ґожув, Польща, 2015), «Яскрава країна» (Трускавець, 2015). Спільний проект із співаком Назаром Савком, а торік – сольний концерт у Львівській філармонії в супроводі симфонічного оркестру.

Уже три роки ROCKOKO створює і виконує власні композиції. Оскільки слухачі часто запитують, коли буде в гурту альбом, над цим питанням замислилися й хлопці. Тож п’ятиріччя існування гурту мало би увінчатися виходом дебютного диску Dark and Light. І так і буде, якщо вдасться зібрати кошти на його вихід. Щоб видати 500 копій альбому, потрібно 5 тисяч доларів. Один зі способів розв’язати проблему – звернення до краудфандингової мережі Indiegogo. Зайшовши на сторінку ROCKOKO – Debut Album, ви дізнаєтеся коротку історію про проект, опис витрат і тих винагород, які отримаєте за свої грошові пожертви. Скажімо, за 10 доларів у разі успіху кампанії (якщо гроші зібрати не вдасться, то всі їх буде повернуто їхнім жертводавцям) ви матимете mp3 версію диска, сам диск, подяку в соцмережі плюс запрошення на концерт ROCKOKO.

Dark and Light – два боки творчості гурту. Перший – світлий, легкий, що й буде відображено у форматі сучасної попмузики. Другий, темний – це важчі твори, рок. Загалом – 12 композицій на двох дисках. Є ще місяць на збір коштів для дебютника… Долучайтеся!