Запис вебінару «Особливості вступної кампанії 2017 року»

На кафедрі ЗМД співпрацюють з YouControl, щоб навчати студентів навичкам роботи з фінансовою інформацією

19 червня 2017, 12:50
За матеріалами сайту «Освіта Нова»

Система навчання та вищої освіти часто йде в розріз з реальним життям. Студенти не завжди виходять з вишу готовими до справжньої роботи.

– На жаль, у наших вишах вивчення іноваційних інструментів відбувається із запізненням, адже учбові програми – річ доволі консервативна. Я як випускник факультету економіки знаю це з власного досвіду, – каже Сергій Мільман, СЕО YouControl.

Замість того, щоб просто скаржитися на ситуацію, виші та бізнес-компанії об’єдналися у прагненні розв’язати проблеми з дефіцитом практичних знань студентів у сфері збору та аналізу інформації.

– Ми намагаємось перманентно відстежувати виникнення нових сучасних аналітичних інструментів з метою впровадження їх в освітній та науковий процес, – розповідають Ольга Мельник, професор, завідувач кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Національного університету «Львівська політехніка», та Катерина Дзюбіна, старший викладач, заступник завідувача з міжнародної співпраці цієї ж кафедри.

Ознайомившись в Інтернеті з платформою YouControl, у 2016 році вони написали лист-запит компанії з пропозицією співпраці і згодом підписали відповідний Меморандум.

Як налагоджена співпраця

YouControl – інформаційно-аналітична платформа для бізнес-аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів. З її допомогою компанія фактично застережує себе від роботи з недобросовісними або ненадійними партнерами. YouControl збирає інформацію одночасно з понад 42 відкритих державних реєстрів, які постійно оновлюються. Досвід роботи з такими джерелами та інформацією – реальна потреба українських бізнес-компаній. Тож майбутні спеціалісти юридичного, економічного, журналістського та інших напрямів мають вміти це робити.

Підписуючи Меморандум про співпрацю з навчальним закладом, YouControl надає безкоштовно ліцензійний акаунт платформи студентам та викладачам для навчання, практичних занять, підготовки курсових та наукових робіт. Експерти компанії також проводять тренінги, планують брати участь у тематичних заходах. Наразі триває робота над розробленням практичних кейсів для студентів з метою впровадження їх в освітній процес.

З 2017 року YouControl, окрім Львівської політехніки, співпрацює ще з «Ужгородським національним університетом», МАУП, «Київською школою економіки» та Міжнародним інститутом розвитку бізнесу.

У вишах говорять, що платформа не є складною для використання та засвоєння, тож ті студенти, які дійсно хочуть знати і розуміти справу, інформація дається легко і без проблем.

Що це дає студентам та майбутнім роботодавцям

Пошук студентами достовірної актуальної статистичної інформації, а також аналітичних даних під час виконання дипломних проектів та наукових досліджень є нелегкою справою, адже вітчизняні підприємства неохоче діляться своєю фінансовою звітністю та подробицями діяльності, пояснюють у Львівській політехніці.

– Завдяки співпраці з «Ю-Контрол» наші студенти отримали можливість використовувати інструменти аналітичної платформи для написання своїх дипломних кваліфікаційних робіт і курсових проектів, – каже Ольга Мельник.

Крім того, результатом співпраці також повинні стати наукові напрацювання у галузі безпеки бізнесу, які будуть оприлюднені у вигляді публікацій та виступів на конференціях.