Вступ 2019: рейтингові списки
 

Чемпіон світу з самбо серед ветеранів Олександр Куспиш: повернення після 11-річної перерви

8 листопада 2017, 11:38
За матеріалами порталу Zaxid.net

Львівський самбіст, викладач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка» Олександр Куспиш виборов «золото» світової першості серед ветеранів.

Його батько Володимир Куспиш – перший українець, який став чемпіоном Старого континенту з дзюдо. Тож не дивно, що син також обрав спортивну дорогу. У 1990-х Олександр перемагав на чемпіонаті Європи і ставав призером світових форумів. А потім була перерва тривалістю 11 років…

І ось львів’янин повернувся. На світових змаганнях спершу впорався з минулорічним чемпіоном із Литви. Потім здолав росіянина. А у вирішальній сутичці зустрівся з представником Казахстану. Під час поєдинку Олександр травмував руку, тож довелось діяти дуже виважено і тактично. Самбіст розповідає:

– Спочатку була боротьба за захват. Потім опонент намагався змінити хід поєдинку. Я йому цього не давав зробити, виключав робочу руку. Провів один кидок, почав активніше працювати. Він отримав попередження: спочатку одне, потім друге. Так я довів сутичку до кінця і переміг.

Олександр Куспиш був єдиним львів’янином у складі національної збірної. «Синьо-жовті» завоювали понад 20 нагород. І посіли друге командне місце на форумі.

Майстер дивує своїх учнів спортивним довголіттям. Один із його підопічних Ігор Книш зазначає:

– Можна бути великим чемпіоном, але в 25 років все закінчити. Але Олександр Володимирович нам продемонстрував, що треба в будь-якому віці займатися спортом.

Тепер Олександр Куспиш хоче нагадати про себе на чемпіонаті Європи та світу уже з дзюдо.