Джерела та перші етапи становлення Національного університету «Львівська політехніка»

Початки знаменитої Технічної академії у Львові відносяться до 4 листопада  1817 року, коли в будинку, що на вулиці Вірменській, 20 розпочалося навчання у Цісарсько-королівському реальному училищі.

Трикласне реальне училище у 1825 році, згідно Королівського декрету австрійського імператора Франці І, було реорганізоване у Цісарсько-королівське училище технічних наук і торгівлі у Львові (вул. Вірменська, 20).

Училище технічних наук і торгівлі у 1835 році перетворили на Цісарсько-королівську реально-торговельну академію у Львові (вул. Вірменська, 20), в якій у 1841 році відкрили технічний факультет.

У 1844 році в будинку Даровського, що на сьогоднішній вулиці Вірменській, 2 було відкрито Цісарсько-королівську технічну академію у Львові з технічним та торговельним відділами (факультетами). Частина вулиці Вірменської до перетину з вулицею Краківською на той час мала назву Академічної через те, що на початку цієї вулиці знаходився Цісарсько-королівський університет імені Франці І  у Львові.

На момент відкриття Цісарсько-королівська технічна академія у Львові вже мала поважний авторитет і повагу. Саме розташування Технічної академії біля площі Каструм (Замкова площа), поряд зі знаменитими культурологічними установами Львова (бібліотека університету, міська бібліотека театру Скарбека, шкільна бібліотека Академічної гімназії), давало можливість студентам-технікам користуватися ними без особливих труднощів.

Технічна академія (вул. Театральна, 20), а згодом її повноправна наступниця Львівська політехніка (вул. Степана Бандери, 12), стала центром зосередження найкращих викладацьких технічних кадрів Галичини та молодечих амбіцій її студентів. Тут під керівництвом  висококваліфікованих спеціалістів студенти наполегливо опановували основи архітектурного мистецтва, інженерних дисциплін та новітніх технологічних наук.

Доктор філософії,

старший науковий співробітник